10 Ekim 2013 Perşembe

KÜTÜPHANE PERİLERİ

   Kitaplarımmmm.... Evet bunlar benim kitaplığımın en değerli kitapları. Gerçi bütün kitaplarım benim için özeldir ama bunlar daha bir özel :)
   

             Sir Arthur Conan Doyle
                 Sherlock Holmes Şuanda okuduğum kitap. Bitirmek üzereyim gerçi. Büyük bir heyecanla 2. ve 3. kitabını da okuyacağımdan eminim :)

           Sevimli Küçük Yalancılar Serisi

                    Vampir Günlükleri
                             Serisi

 

    Vampir seviyorsan böyle bir kült romanı okumadan geçmek olmaz.

                      DRACULA


   En sevdiğim şeylerden birisi.... Roman uyarlaması filmler... Bu kitabı okuyacaksanız filmini izlemeden geçmeyin                       Gece Evi Serisinin 8.kitabı          Şans eseri aldığım bir kitap... Ama ne kadarda çok sevmiştim. Özlediğimiz hikayelerden...      Sookie Stackhouse desem :) Güneyli Vampir Serisinin son üç kitabı      İşte bu biraz ters oldu :/ Önce dizisini izledim.... Ama olur arada böyle şeyler...


      Yeni bitirdim... Uzun zamandır okumak isteyip bir türlü okumaya fırsat bulamadığım kitaplardandı. Hayvan Çiftliği ile ilgili yazımı ilerleyen günlerde yayınlayacağım.         Virginia Woolf okunurda hayatı okunmaz mı?!
 
                       Savannah Serisi             Vampir Akademisi Serisinden birkaç kitap


     Yine film uyarlaması yapılmış bir kitap... İkisi bir arada olunca daha mı iyi oluyor ne :)            Cerrah Serisi ile beni kendine bağlayan      yazar...Tess'in her romanı okunur.   Agatha Christie... 31 Ekim'i sabırsızlıkla bekliyorum :)
                             

     Başladığım ama devamını getirmediğim serilerden biri. Neden diye sormayın, ben de bilmiyorum :) Ama en kısa sürede devam edeceğim. Notumu aldım!!!


       Okudum mu? Hayır... İngilizcem henüz o kadar iyi değil  maalesef. Ama babamdan bana kaldığı için belkide kitaplarımın en değerlisi :)                                                                                                                                                                             
Jules Verne


                Hayranım şu BRONTË kardeşlere :)      Kitaplarını okudum. İlk filmini izledim. Şimdi sabırsızlıkla 2. filmi bekliyorum :)                                     CEHENNEM


     Stephen King denince akla gelen ilk romanlardan biri bu olmalı :) Vee yine film uyarlaması izlenmeden geçilmemeli.                                     KİNG            Yeter artık diyebilirsiniz ama filmini de izleyince daha bir zevkli oluyor :)


       Bilim Kurgu denince akla gelen ilk kitaplardan biri:
                     CESUR YENİ DÜNYA
                   

                                ANNI RICE                            Çok şaşıracaksınız...
   "Neden devamı yok bunun yaa" dediğim kitaplardan :)
   


                         Fısıltı Serisinin 3. kitabı                             ASİ MELEKLER  Fantastik türü seviyorsanız... Hele cadıları seviyorsanız :) Okumak için sabırsızlanın!!!      E tabi aynı şey yazarın bu kitabı için de geçerli :)


    Kesinlikle okunması gereken kitaplardan ve filmini de izlemelisiniz :) Ama okurken ya da izlerken şunu asla unutmayın.... Bu hikaye gerçek...
 


                          VİRGİNİA WOOLF                 Ben bu aşkı çözemedim doğrusu :)                         YERDENİZ üçlemesi   BRONTË kardeşlere bayıldığımı söylemiştim zaten :)                              Kafka Okunur!
 
,


                       Cadılar iyidir demiş miydik?
                                  Okunası yazar!     Daha önsözünü okurken ben bu kitaba aşık oldum :)


                              ALİCE

                      Harikalar Diyarında                                      Nietzsche
               Martılar hiç bu kadar özgür olmamıştı.


                                  BORIS VIAN
                           Savrulan Otlar Arasında


         Vize için okumam gereken bir kitaptı. Şunu oku dendi  diyede kitap okumayı hiç sevmem normalde. Ama el  mahkum okudum ve bayıldım.

                                     SALINGER
                           Çavdar Tarlasında Çocuklar
                                 "GÖNÜLÇELEN"         Müziğin Ruhundan Tragedyanın Doğuşu                                Schopenhauer           Bugün aldım.... Çok heyecanlıyım :) Uzun süredir okumak istediğim kitaplardan biri. Bayılacağımdan eminim :)

11 yorum:

 1. Vay canına dememek için kendimi tutamayacağım sanırım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bunlar sadece bir kısmı :) Benim için özel olanlar. Daha bunların devamı var ;)

   Sil
 2. Ama ben bu kitapları kıskanıyorum :(

  YanıtlaSil
 3. Tess Gerritsen, Stephen King, Yerdeniz ve Açlık oyunları dışındaki serileri pek bilmiyormuşum. Tess'i ve Stephen King'i severim. Jules Verne'e çocukluğumdan beridir bayılırım. Seri olmayan kitaplar seçmece. Nietzsche'yi hep merak ettim, kitaplarını anlaması zor mu acaba. Anne Rice'ın vampirle görüşme kitabı ve filmi çok meşhur, diğer kitaplarını bilmiyordum. Fantastik türde kitap pek okumuşluğum yok, çok uçuk olmayıp, derinliği:) olursa okuyabilirim, özellikle cadıları. Yeni kitaplar öğrenmiş oldum, teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yerdeniz üçlemesi olsun ( aslında 5 kitap :D ) Brida olsun (bunlar cadılarla ilgili olanlar) gerçekten derinliği olan kitaplardandır. Piyasada bolca bulunan taklitlerden değil asla.
   Anne Rice'in Vampirlerle Görüşme kitabını nedense bir türlü okuyamamış olmama rağmen filmini izlemiştim. Belki de ilk filmini izlediğim için (o zamanlar küçüktüm) kitabını okumak istememiştim. Anne'nin diğer romanlarına gelirsek bence Pandora ve Vittorio harika iki kitap. Öyle ki zamanında hem birbirimizi beklememek için hem de kendi kütüphanelerimizde yer alması ben ayrı babam ayrı almıştık bu kitapları. :) Yani okumaya çekinme. Vampir kitaplarının en iyilerinden diyebiliriz rahatlıkla. Ki vampir denince akla ilk olarak Anne Rica gelir herhalde. Yani kısacası fantastik türden kaçma :)

   Sil
 4. Brida'yı ve Anne Rice'ınkileri özellikle merak ettim. Okumak isterim. Yerdeniz'e eskiden kitapçıda karıştırıp bakmıştım. Virginia'nın hayatı kitabını yazan ve sanırım kitaplarını çeviren Mina Urgan rahmetli, çok ilginç, hoşsohbet, Atatürk pek çok ünlü Türk yazarı (eskiler) ile ilgili dolu anısı olan bir İngiliz edebiyatı hocasıydı. 1999'da anıları ve gezileri iki ayrı kitap olarak çıkmış. Bir dinozorun anıları, gezileri. Bir gün bizim evde Yahya Kemal ve annemle yemek yerken, şeklinde yazar ve şairlerin gerçek hayattaki hallerini anlatıyor. Herkes sevmez tabii bu tür kitap ama benim hoşuma gitti. Sol görüşlü bir bayandır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir Dinozorun Anıları küçükken bir şekilde devamlı gözüme çarpan kitaplardan. Çok merak etmeme rağmen bir türlü okuyamadım. Ama ileride okumam gerekenler listesinde var.
   Brida ve Anne Rice'nın kitaplarını kesinlikle okumalısın.
   Yerdeniz üçlemesini keşfetmem ise çok ilginç bir hikayeye dayanıyor. Ama mutluyum. Gerçi son iki kitabını hala okumadım.

   Sil
 5. O zaman bir ara o ilginç hikayeyi anlatırsın, istersen:)

  YanıtlaSil

Muhteşem Yaratıklar / Muhteşem Karanlık / Muhteşem Kaos - Kami Garcia / Margaret Stohl (EPSİLON YAYINEVİ )

Bu yazıyı yazmamın sebebi kitabın konusunu anlatmak,yorum girmek bla bla değil aslında. Amacım biraz stres atmak,beyin hücrelerime yayı...